۱۰ کاربرد شگفت انگیز آینه ها در دکوراسیون داخلی :
۱.پوشش دهی عیوب و سطوحی که میخواهیم مخفی بماند.
۲.بلندتر نشان دادن سقف
۳.بزرگتر نشان دادن محیط
۴.افزایش نور محیط
۵.ایجاد حس پویایی و تحرک در فضا
۶.انعکاس انرژی مطلوب و ایجاد حس تازگی در محیط
۷.ایجاد سبک در دکوراسیون و هارمونی متناسب
۸.استفاده از کاربرد و وظیفه اصلی آینه ها
۹.جلوه دادن به اثرات هنری و زیبایی های دکوراسیون
۱۰.استفاده از آینه ها به جای پنجره

در توضیح و تکمیل موارد فوق می توان گفت:
۱.پوشش بدهی عیوب و سطوحی که میخواهیم مخفی بماند:آینه ها چه به شکل آینه های قدی و یا به شکل آینه های پازلی و دکوراتیو پوشش مناسب جهت مخفی کردن کمد ها، ویترین های قدیمی، دیوارهای زخمی و در کل قسمت هایی که تصمیم داریم آنها را بپوشانیم هستند.
۲بلندتر نشان دادن سقف: استفاده از آینه کاری سقفی راه حلی است که می توان به وسیله آن سقف خانه را بلندتر جلوه داد.
۳.بزرگتر نشان دادن محیط: آینه ها در قسمتهایی مثل راهروهای باریک،سرویس بهداشتی های کوچک و حتی سالن پذیرایی با ابعاد کم باعث می شود فضاهای مورد نظر بزرگترو دلبازتر نشان داده شوند.
۴. افزایش نور محیط:استفاده از آینه ها در مقابل پنجره ها، زیر چراغ ها و یا هر وسیله روشنایی بخش باعث می‌شود نور فضا دوچندان شود و این یکی از جذاب ترین هنر آینه هاست.
۵. ایجاد حس پویایی و تحرک در فضاها:آینه ها با انعکاس تصاویر به شکل همزمان در واقع حس زنده بودن به محیط می بخشند و جریان زندگی را منعکس می‌کنند و در کنار سایر اجسام ساکن محیط یک تفاوت زیبا ایجاد می‌کنند.
۶. انعکاس انرژی مطلوب و ایجاد حس تازگی در محیط: از نظر علم فنگ شویی آینه ها قادر به انعکاس انرژی مثبت در فضا هستند و روانشناسان کاربرد آینه ها را در منازل روحیه‌بخش می دانند و معتقدند استفاده از آینه ها در جای مناسب طراوت و انگیزه به زندگی می بخشد .
۷.ایجاد سبک در دکوراسیون و هارمونی متناسب: امروزه با به کار بردن دستگاه های د اتوماتیک در زمینه تراش و برش آینه ها تنوع تولید در محصولات آینه ای رشد و تحول چشمگیری داشته، در نتیجه این امکان به وجود آمده تا از طرح ها و رنگ های مختلف آینه ها که با هارمونی محیط متناسب هستند استفاده کنیم .
در واقع دامنه انتخاب ما گسترش پیدا کرده آینه های دکوراتیو در ابعاد، رنگها و طرحهای مختلف جایگزین‌هایی آینه های ساده شده است.
۸.استفاده از کاربرد و وظیفه اصلی آینه ها: آینه ها علاوه بر زیبایی،درخشش و افزایش نور محیط ،وظیفه اصلی دارند که نباید از آن غافل شویم .
در واقع وظیفه اصلی آینه ها، نمایش حقیقت و بازتاب زیبایی‌ها و عیوب است به طوری که تقریباً هیچ‌کس قبل از اینکه سیمای خود را در آینه بررسی کند از خانه خارج نمی شود.
و از قدیم الایام هیچ خانه‌ای بدون آینه نبوده ولی تفاوتی که استفاده از آینه نسبت به گذشته شاهد آن هستیم،این است که امروزه در ابعاد وسیع تر و همچنین از طرح ها و رنگ های متفاوت آینه ها در صنعت ساختمان سازی استفاده می‌شود .
و آینه کاری در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است.
۹.جلوه دادن به اثرات هنری و زیبایی های دکوراسیون: اصولاً با قرار دادن آینه ها مقابل زیبایی‌های یک مجموعه سعی بر آن است زیبایی‌های جلوه های زیبا و جذاب را دوچندان نمایش دهیم، مثل قرار دادن آینه ها مقابل گلهای آپارتمانی، لوسترها ،چراغ های تزئینی و تابلو ها
۱۰.استفاده از آینه هام به جای پنجره: گاهاً با ساختمان هایی مواجه می شویم که با محدودیت تعبیه پنجره مواجه هستیم. آشپزخانه ها و اتاق های بدون پنجره می توانند کسالت آور باشند،استفاده از آینه ها در این فضاها می‌تواند تا حدودی مشکل را رفع نموده و به دلباز تر شدن این محیط ها کمک کند.
در آخر به این نکته اشاره کنیم باید در انتخاب رنگ و طرح و محل نصب آینه ها دقت فراوانی کنیم چراکه هرچند استفاده هوشمندانه و به جای آینه ها زیبایی‌های فوق العاده ای به فضا می دهد، در مقابل استفاده نابجا و نامتناسب آینه ها ،نتیجه عکس می دهد،مثلاً روبروی قفسه های شلوغ باعث به هم ریختگی و ناهمخوانی دکوراسیون می‌شود.
به جاست قبل از اینکه آینه کاری را شروع کنیم از متخصصین طراح مشورت کنیم ویا حتی با مطالعه اصول آینه‌کاری
فضاها و طرح‌های متناسب را انتخاب کنیم واز زیبایی‌های این عنصر شگفت انگیز در دکوراسیون منزل خود کمال بهره را ببریم.

مجموعه تولیدی آینه دکوراتیو رجبی در اصفهان، افتخار آن را دارد با به روزترین دستگاه های تراش و برش در زمینه طراحی، تولید و اجرای آینه های دکوراتیو در طرح ها، ابعاد و رنگهای مختلف سعی بر آن دارد تا این عنصر زیبا را برای منازل شما دوستداران زیبایی، به ارمغان آورد.

جهت مشاوره،راهنمایی،اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا در واتساپ بگذارید( ۰۹۱۳۱۲۹۹۷۱۸-۰۹۹۲۵۵۳۱۶۰۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *